AKTUALITA:

Na všech závodech kartingu můžete sledovat výsledky online ve svých chytrých telefonech pomocí aplikace MYLAPS Live Timing - aplikace je dostupná pro Android i iOS. Návod na použití této aplikace: najdete zde:

23.5.2015, Aleš Jakoubi

-----------------------

Jsme nezisková organizace "Autoklub Jakoubi v AČR" a zabýváme se poskytováním časoměřičských služeb v oblasti motoristických závodů. Zaměřujeme se především na závody kartingu, motokrosu a supermota.

V oblasti kartingu působíme již od roku 1999. V tomto odvětví zajišťujeme měření celého seriálu Mezinárodního Mistrovství ČR a Mistrovství ČR včetně Pohárových závodů. V roce 2000 jsme měřili Mistrovství Evropy superkartu na brněnském Masarykově okruhu. V dalších letech jsme se podíleli na měření ME kartingu na okruhu v Sosnové u České Lípy.

K závodům supermota jsme se poprvé dostali v letech 2000-2001, kdy jsme měřili závody na okruhu v Písku - Hradišti. V roce 2005 jsme zajišťovali měření a zpracování výsledků kompletního seriálu MM ČR Supermota. Při těchto závodech jsme spolupracovali s agenturou Forsage, která nás další rok požádala o spolupráci při Mezinárodním Mistrovství ČR v motokrosu. Po jednáních se zástupci Federace Motoristického Sportu AČR jsme byli vybráni i k zajištění měření Mistrovství ČR v motokrosu juniorů.

Další z činností, kterou jsme se začali v posledních letech zabývat, je měření motokrosovových show (ArenaCross a NightShow). V roce 2006 jsme zajišťovali měření halového motokrosu v Sazka Aréně a v letošním lednu ArenaCross ve sportovní hale Rondo. Do současnosti nejtěžším podnikem pro nás byla brněnské Olympia Supermoto Night Show. Byla netradiční nejen nočním osvětlením a tedy podstatně zhoršenou možností čtení startovních čísel, ale i 26-ti startujícími jezdci třídy minibike, kteří ujeli kolo za 27 sekund... Pro rok 2009 jsme se domluvili se zástupci brněnského Masarykova okruhu na zajištění měření závodů Minibike.